top of page

O plantacji

Gdy przed 14 laty zakładaliśmy ogród, który dziś jest wyjątkową ozdobą naszego domu, najwięcej problemu przysporzyło nam znalezienie właściwego materiału szkółkarskiego. Chodziło głównie o iglaki w bardzo dobrej kondycji, zdrowe, z dużą bryłą korzeniową, które dadzą gwarancję przyjęcia po posadzeniu i dużych przyrostów w kolejnych latach. Postanowiliśmy więc wypełnić tę lukę i przygotować taki materiał, który zaspokoi najbardziej wymagających klientów.

 

 

I tak w 2007 r. powstała szkółka krzewów i drzew iglastych oraz plantacja choinek w Golinie. Założone zostały na obszarze odpowiednio 2 i 10 ha na glebach IV i V klasy. Całość usytuowana jest pod lasem, z dala od miejskich zanieczyszczeń, otoczona polami i łąkami, co pozwala nam utrzymać rośliny w świetnej kondycji - zdrowe i dorodne.

Prowadzone systematycznie zabiegi pielęgnacyjne zapewniają bardzo dobrą jakość zarówno materiału nasadzeniowego jak i choinek świątecznych. Coroczne nasadzenia zapewniają ciągłość produkcji, rozwój uprawy oraz wzbogacanie o nowe, atrakcyjne odmiany iglaków.

 

Najlepszym dowodem potwierdzającym te słowa jest wierna grupa stałych odbiorców oraz stale powiększająca się liczba klientów. 

Każdy klient może osobiście dokonać wyboru drzewek w trakcie sezonu wegetacyjnego (lato) i wtedy je indywidualnie oznakować, a odebrać we właściwym terminie.

 

Optymalne terminy nasadzeń:

  • wiosną - koniec marca i kwiecień

  • jesienią - wrzesień

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu, odwiedzin naszej plantacji,

a przede wszystkim życzymy udanych zakupów!

bottom of page